Урок №56.
Тема: Призначення й використання логічних функцій табличного процесора.
Мета:
• навчальна: ознайомити учнів з використанням логічних функцій сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити використовувати логічні функції в табличному процесорі;
• розвивальна: сформувати навички застосування логічних функцій для розв'язку прикладних задач;
• виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: Excel
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Вправа «Закінчи речення»
1) Адреса клітинки складається із назви ……… (стовпчика і номера рядка)
2) Є такі типи посилань ... (відносні, абсолютні та мішані)
4) Файли, в яких зберігаються ЕТ, ще називаються …… (книгами)
5) Кожна книга в Excel складається з …….. (аркушів)
6) Клітинку виділену в даний момент називають… (поточною, активною)
7) В будь-яку клітинку ЕТ можна ввести … (числа, текст, формули)
8) Введення формули починається із знаку … (=)
9) Функції зручно вставляти у вікні Вставлення функції, яке відкривається при натисканні кнопки … (fx)
10) Вбудовані функції розділені на категорії ......(математичні, статистичні, логічні, фінансові, ...)
11) Функція SUM використовується для ... ( для знаходження суми чисеь).
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Повторення раніше вивченого матеріалу
1. Як записується команда розгалуження в мові Object Pascal?
2. Як вона виконується?
Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учитель. Сьогодні на уроці ми пригадаємо деякі програми з Pascal та спробуємо їх реалізувати в середовищі текстового редактора.
IV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
До логічних функцій табличного процесора належать функції If ,AND, OR, NOT. Та ін. Вони використовуються у формулах тоді, коли табличний процесор повинен виконувати різні операції залежно від істинності або хибності певного логічного виразу.
V. Фізкультхвилинка
VІ. Практичне завдання
Завдання 4 , 5, 6 підручника ст. 241-242.
Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VIII. Підбиття підсумків уроку
1. Який загальний вигляд, кількість аргументів, результат використання логічної функції If?
2. Який загальний вигляд, кількість аргументів, результат виконання логічних функцій AND, OR, NOT?
3. Як визначається значення логічних функцій AND, OR, NOT?
4. Що таке вкладеність функцій?
ІХ. Домашнє завдання
Опрацювати параграф 7.2.
Немає коментарів:
Дописати коментар