середа, 19 квітня 2017 р.

Конспект уроку для 8 класу

Урок 57

Тема: Створення та налагодження діаграм різного типу, вибір типу діаграми

Мета :
· навчальна: ознайомити учнів з типами діаграм та навчити їх будувати;
·розвиваюча: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
·виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість
Обладнання: підручник, файли заготовки.
Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

ХІД УРОКУ
І. Організація класу до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
1.      Що таке діаграми? Для чого їх використовують?
2.      З яких об’єктів складається діаграма?
3.      Як створити стовпчасту чи кругову діаграму в середовищі табличного процесора?
4.      Як налаштувати властивості об’єктів діаграми?
III. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовується проектор, та матеріал підручника)

Щоб діаграму правильно інтерпретувати, вона має містити всі необхідні складові: назву діаграми, легенду та підписи на осях, легенду та підписи даних. Якщо деякі з цих об’єктів відсутні, діаграму може бути складно аналізувати.

Кожний тип містить кілька видів діаграм – плоскі та об’ємні, звичайні, з накопиченням чи нормовані з накопиченням.

Перш ніж обрати тип діаграми, слід виділити джерело даних – діапазон клітинок таблиці, що містить дані, на основі яких буде створюватися діаграма. Для побудування діаграми джерело даних має містити числові дані.

Створити діаграму можна, використовуючи елементи керування вкладки Вставка групи Діаграми.

Якщо обрати вказівку Усі типи діаграм, то можна переглянути список доступних типів і відповідних видів діаграм, що відображені в правій частині Вставлення діаграми
.
Стовпчаста діаграма (вертикальна гістограма) демонструє зміну даних за певний період часу й ілюструє співвідношення окремих значень даних. Категорії розташовуються вздовж горизонталі, а значення – вздовж вертикалі.

Лінійчата діаграма (горизонтальна гістограма) відображає співвідношення окремих компонентів. Категорії розташовані вздовж горизонталі, а значення – вздовж вертикалі.

За допомогою кругової, або секторної, діаграми ілюструють як абсолютну величину кожного елемента ряду даних, так і його внесок у загальну суму.

Для полегшення роботи з маленькими частками в основній діаграмі їх можна об’єднати в єдиний елемент на круговій діаграмі, а потім виділити в окрему діаграму поруч з основною.
На графіку – діаграмі типу Лінія – точки, що відповідають даним, з’єднуються лініями. На діаграмах такого типу відображаються тенденції зміни даних за однакові проміжки часу.

У пелюстковій, або сітчастій, діаграмі кожна категорія має власну вісь координат, що виходить із початку координат. Лініями з’єднуються всі значення з певної серії. За допомогою пелюсткової діаграми можна порівняти загальні значення з кількох наборів даних.

Після створення діаграми її можна форматувати та змінювати тип, джерело даних, значення параметрів діаграми або місце розміщення.

Для використання операцій редагування та форматування використовують елементи керування вкладок Конструктор, Макет, Формат тимчасового розділу Знаряддя для діаграм.
IV. Формування практичних умінь і навичок.
Виконайте завдання 1 ,2, 4, 5.
V. Підсумок уроку
Обговорюємо
1.                  Для чого використовують діаграми різних типів?
2.                  Діаграми якого типу використовують лише для одного ряду даних?
3.                  Чим відрізняється звичайна стовпчаста діаграма та стовпчаста діаграма з накопиченням?
4.                  Які дії можна виконувати з діаграмою після її побудови?
5.                  Як змінювати зовнішній вигляд діаграми та окремих її частин?
6.                  Як можна форматувати діаграму?
Рефлексія
·                     Що нового сьогодні дізналися?
·                     Чого навчилися?
·                     Що сподобалось на уроці, а що ні?
·                     Чи виникали труднощі?
VI. Домашнє завдання
Опрацювати параграф підручника 7.2.

Немає коментарів:

Дописати коментар