Урок №59.
Тема: Упорядковування даних у таблицях.
Мета:
§
навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити
правила поведінки в школі, навчити сортувати дані
в табличному процесорі;
§
розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук,
сприяти всебічному розвитку;
§
виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: Microsoft Office Excel
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Повторення раніше вивченого матеріалу
1. Які дані можуть міститися в клітинці табличного
процесора?
2. Який порядок розташування символів в таблиці Unicode?
3. Які вбудовані функцій табличного процесора ви
знаєте? Для чого вони призначені?
Повторення правил поведінки в комп’ютерному
класі
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учитель. Сьогодні ми будемо вчитись наводити порядок в таблицях.
IV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя (з
демонструванням презентації на екрані).
Дані вклінинках електронної таблиці можна
сортувати, тобто змінювати порядок їх розташування в рядках або стовпцях за
деякими ознаками. Сортування може проводитися за зростанням або за спаданням.
Сортування - це зміна відносного положення даних у списку
відповідно до значень або типу даних.
Просте сортування (швидке) – (по одному
стовпчику). За допомогою кнопки на вкладці Дані – група Сортування й
фільтр.
Складне сортування (сортування за умовами) –
(по 2 і більше стовпцях).
V. Фізкультхвилинка
VI. Формування вмінь та навичок
Практичне завдання
Завдання 1-3 ст.257. (Виконати завдання лише
на Аркуші 1)
Релаксація
Вправа для профілактики
короткозорості та порушення зору
VII. Підбиття підсумків уроку
Бесіда з елементами опитування
1.
Поясніть процес
сортування даних в табличному процесорі.
2.
За якими
правилами
сортування відбувається за зростанням?
3.
За якими
правилами
сортування відбувається за спаданням?
4.
Як здійснюється сортування даних в таблицях за значенням
кількох стовпців.
Рефлексія
·
Що нового сьогодні дізналися?
·
Чого навчилися?
·
Що сподобалось на уроці, а що
ні?
·
Чи виникали труднощі?
VIIІ. Домашнє завдання
Опрацювати параграф 7.4 сторінки 248-251
Немає коментарів:
Дописати коментар