субота, 22 квітня 2017 р.

Конспект уроку для 5-го класу

Урок 32-33
Тема : Робота над проектом
Мета :
·        навчальна: формування в учнів уявлення про розв’язування задач компетентнісного змісту, формування предметних ІКТ-компетентностей; формування умінь розв’язувати компетентнісні задачі; формування вмінь працювати в групі, виконувати проектні завдання;
·        розвиваюча: розвивати логічне й алгоритмічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
· виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.
Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет.
Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.


ХІД УРОКУ.
І. Організація класу до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Бесіда з елемантами опитування
1.     Що таке проект?
2.     Який проект називається груповим?
ІІІ. Виклад нового матеріалу.
Проекти  за кількістю учасників  бувають:
§  Індивідуальні
§  Парні проекти
§  Групові проекти.
Проекти за тривалістю виконання бувають:
§  Короткострокові проекти. Короткострокові проекти використовують при розв’язанні невеликої проблеми або частини великої проблеми. Вони можуть бути розроблені на кількох уроках за програмою одного предмета або як міждисциплінарні. Як правило, роботу над короткостроковими проектами проводять на уроках з певного предмета.
§  Проекти середньої тривалості (від тижня до місяця)
§  Довгострокові проекти (від місяця до кількох місяців). Практика свідчить, що довгострокові проекти використовуються досить рідко і потребують спеціальної підготовки учнів, учителя та створення проектної матеріальної технічної бази, залучення батьків та громади. Проекти середньої й значної тривалості (звичайні або телекомунікаційні, внутрішні або міжнародні), як правило, є міждисциплінарними й спрямовані на розв’язання досить великої проблеми або кількох взаємопов’язаних проблем. Фактично – це програма проектів. Такі проекти, як правило, проводять у позаурочний час.
У процесі виконання проектних завдань потрібно розглянути такі запитання:
Які основні ідеї ви розглядатимете у своєму проекті? Які ідеї вам потрібно буде дослідити та вивчити додатково?
Де ви шукатимете потрібні відомості? Які відомості ви можете знайти у газетах, книжках або в Інтернеті? З якими людьми ви, можливо, захочете і зможете зустрітися й обговорити проблему?
Що буде результатом вашого проекту? У який спосіб ви плануєте провести презентацію результатів дослідження?
Яких ресурсів (інформаційних, матеріальних, людських) вам бракує для виконання завдань проекту і яким чином можна розв’язати цю проблему?
IV. Формування практичних умінь і навичок
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)
Робота над проектом.
V.   Підбиття підсумків уроку
Застосування методу «Недописаної тези». Учитель пропонує учням дописати речення:
Мені вдалося...;
Мені сподобалося...;
Мені не вдалося...;
Мені не сподобалося...;
Я сумніваюся...;
Я змінив би...;
Мені було на уроці... .
VI.   Домашнє завдання 

Виконати проект на обрану тему.

Немає коментарів:

Дописати коментар