Урок №7.
Тема: Інструменти пошуку в Інтернеті
Мета:
§ навчальна: навчити учнів
шукати інформацію в мережі по релевантним запитам та познайомити з
альтернативними пошуковими системами;
§ розвивальна: розвивати логічне мислення; формувати вміння
діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
§ виховна:
виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність,
дисциплінованість.
Тип уроку:
§ засвоєння нових
знань; формування вмінь і навичок;
Обладнання та
наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне
забезпечення: Google Chrome
Хід уроку
І. Організаційний
етап
§ Привітання з класом
§ Повідомлення теми і
мети уроку
ІІ. Мотивація
навчальної діяльності
ІІІ. Актуалізація
опорних знань
Повторення раніше вивченого
матеріалу
1.
Що таке пошукові системи?
2.
Які пошукові системи вам відомі?
3.
Як виконати пошук інформації за допомогою пошукових систем?
IV. Вивчення нового
матеріалу
Ключові слова –
слова які вводять в рядок пошуку для знаходження потрібної інформації.
Релевантність –
міра відповідності отримуваного результату бажаному.
Для коректного
та релевантного пошуку можна використовувати спеціальні конструкції. Як
наприклад ось ці:
§ * - замість
слів які забули
§ ( слово | слово
) – слова, які підходять по змісту
§ Слово &
Слово – слова мають бути в одному реченні
§ Запит –слово –
мінус слова. Ті слова, які потрібно виключити з запиту.
§ Запит site:
посилання – пошук лише по вказаному сайту
§ Запит
mime:формат – пошук по запиту з розширенням вказаного документу чи програм.
Також для більш
зручного пошуку відомостей в Інтернеті застосовують добірки посилань на ресурси
з визначеної тематики, які називають пошуковими каталогами. посилання на веб-сайти в пошукових каталогах
розподілено на окремі, які, у свою чергу поділяються на рубрики. Кожна рубрика
містить посилання на веб-ресурси, що супроводжуються їхнім коротким описом.
Інтелектуальні
пошукові системи призначені для надання відповідей на конкретні запитання. До
складу інтелектуальних пошукових систем входять експертні системи – комп’ютерні
програми, що оперують фактами та правилами певної предметної області з метою
формування рекомендацій користувачам або розв’язанням проблем.
V. Усвідомлення
набутих знань й формування вмінь та навичок
§ Практичне
завдання (ст. 58-59 підручника)
§ Релаксація
Вправа для
профілактики короткозорості та порушення зору
VI. Підбиття
підсумків уроку.
§ Бесіда за
питаннями
1.
Як виконується наповнення баз пошукових систем?
2.
Які результати пошукових систем називають релевантними?
3.
Як здійснити розширений пошук в системі Google?
4.
Що таке пошукові каталоги?
VIІ. Домашнє завдання
Опрацювати параграф 2.4.
Немає коментарів:
Дописати коментар