вівторок, 7 лютого 2017 р.

Тема: . Алгоритми з розгалуженнями для опрацювання величин.

Урок №  37                                       
Тема: Алгоритми з розгалуженнями для опрацювання величин.
Мета:
§                     навчальна:   ознайомити учнів з описом мовою програмування структури розгалуження  та сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити створювати прості програми на розгалуження;
§                     розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
§                     виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники.
Програмне забезпечення: Lazarus
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Повторення раніше вивченого матеріалу
Опитування учнів з елементами бесіди.
1.     Які вирази називаються логічними? Яких значень вони можуть набувати?
2.     Назвіцть логічні операції.
3.     Що таке розгалуження?
4.     Які існують типи розгалуження? У чому полягають відмінності їх виконання?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учитель. Сьогодні ми продовжуємо вивчати тему алгоритми з розгалудженням, розвязуючи більш складні задачі..
IV. Вивчення нового матеріалу
Робота з підручником (ст. 203-204)
V. Фізкультхвилинка
VI. Формування вмінь та навичок.
1.     Наведіть приклади життєвих ситуацій, які можна описати алгоритмом розгалудження.
2.     Наведіть приклади правил з української мови та математики, що містять розгалудження.
Практичне завдання
Завдання 16 ст. 206 підручника.
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VII. Підбиття підсумків уроку
1.     Наведіть приклади, коли у програмі варто застосовувати оператор неповного розгалуження.
2.     Як мовою програмування Free Pascal реалізувати вкладені розгалуження?
3.      Опишіть процес порівняння  двох (трьох) чисел програмно.
VIII Рефлексія Що нового сьогодні дізналися?
Ø    Чого навчилися?
Ø    Що сподобалось на уроці, а що ні?
Ø    Чи виникали труднощі?
ІХ. Домашнє завдання
Опрацювати параграф 6.4

Немає коментарів:

Дописати коментар