Урок № 38 «___»__________ 20___ року
Тема: Алгоритми з розгалуженнями для
опрацювання величин.
Мета:
§
навчальна: розвивати практичні навички використовувати
складніші структури розгалуження під час розвязування задач та реалізації їх в середовищі програмування, закріпити правила поведінки в школі, навчити
створювати прості програми на розгалуження;
§
розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук,
сприяти всебічному розвитку;
§
виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники.
Програмне забезпечення: Lazarus
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Повторення раніше вивченого
матеріалу
Опитування
учнів з елементами бесіди.
1. Який вигляд має блок-схема повного розгалудження?
Опишіть особливості її виконання.
2. Який вигляд має блок-схема неповного розгалудження?
Опишіть особливості її виконання.
3. Який вигляд має команда повного розгалудження в Object Pascal?
4. Який вигляд має команда повного розгалудження в Object Pascal?
5. Наведіть приклади використання повного і неповного
розгалудження.
ІІІ. Мотивація навчальної
діяльності
Учитель. Сьогодні ми продовжуємо вивчати тему алгоритми з розгалудженням, розвязуючи більш складні
задачі.
VI. Формування вмінь та навичок.
1. Поясніть хід виконання команд. Чим виконання команд
1 і 2 відрізняються.
1) If <логічний
вираз 1>
Then
begin
<команди1>
еnd
Else
If <логічний вираз 2>
Then begin
<команди
2>
еnd
Else begin
<команди
3>
end;
2) If <логічний
вираз 1>
Then begin
<команди1>
еnd;
If <логічний
вираз 2>
Then begin
<команди2>
еnd;
2. Складіть блок-схему алгоритму розв’язання
квадратного рівняння.
3. Створіть блок-схему алгоритму для визначення, чи
можна з трьох відрізків із заданими довжинами утворити трикутник. Як його
реалізувати в Object Pascal?
Практичне завдання
Розробіть проект в середовищі Lazarus, у якому за
наведеним значенням температури води буде визначено її агрегатний стан.
Вправа для профілактики
короткозорості та порушення зору
VII. Підбиття підсумків уроку
1.
Наведіть приклади,
коли у програмі варто застосовувати оператор неповного розгалуження.
2.
Як мовою програмування Object Pascal реалізувати вкладені
розгалуження?
3.
Що таке
операторні дужки? Чи завжди доцільно використовувати їх в операторі
розгалудження?
VIII Рефлексія
- Чого навчилися?
- Що сподобалось на
уроці, а що ні?
- Чи виникали труднощі?
ІХ. Домашнє завдання
Опрацювати параграф 6.4
А де можна знайти гдз до цих питань?
ВідповістиВидалити